| disku22 a întrebat:

Salutare,am o nelămurire, pentru o consultație a medicului dermatolog în zona genitală cum se procedează? Se iau probe de sânge, doar, sau sunt și alte formalități? Dau fundița

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Medicul dermatolog la o consultatie, iti poate cere sa dai chilotii jos si sa-i arati zona iritata, penisul, sau unde ai tu problema, in zona genitala, ca sa vada daca este iritatie, infectie, eczema sau altceva.
Medicul dermatolog nu ia sange, ci o asistenta medicala, de la policlinica, spital sau un centru medical.

2 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Tot de ginecolog ai nevoie, nu de dermatolog.
Se iau probe de sange daca e nevoie, dupa ce se uita sa vada ce este acolo. Dar nu neglija, pentru ca se va agrava, indiferent ce ai. Atata timp cat nu te rusinezi sa faci sex, de ce sa te rusinezi de un medic, cand asta e meseria lui?

| Jenga a răspuns:

Buna
Nu stiu de ce cred ca ai scris aceasta intrebare pentru ca iti este frica sau rusine de acesta si faptul ca iti va vedea "desisurile" ca sa o numesc asa, pai da, sunt si alte "foramlitati", dar asta depinde de sexul tau, dar cu siguranta iti va vedea organele genitale, sau atinge.
Poate ca ma indoiesc cu aceasta "rusine", dar nu uita, acest doctor vede in fiecare zi oameni, femei - barbati, pentru asta este doctor, deci fara streswinking.