| Loredannnnn568 a întrebat:

Salutare! Recent mi-au aparut 2-3 papilomi, destul de micuti in zona genitala. Am fost la dermatolog iar acesta mi-a recomandat condyline. Sunt in ziua a 3-a de tratament, insa dectorul mi-a spus ca o sa ma usture cand aplic acest lichid, insa eu nu simt absolut nimic. Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil nu aplicati corect sau suficienta substanta pe acele papiloame.

| ioana748 a răspuns:

Da este normal.
Dumneavoastră sunteti printre pacienții care aveti toleranta la acest medicament fara apariția usturimii care se intampla la majoritatea cazurilor dar nu in totalitate.
Chiar daca nu va ustura isi poate face efectul.
Sanatate,

| Loredannnnn568 explică (pentru ioana748):

Va multumesc pentru raspuns!

| ioana748 a răspuns (pentru Loredannnnn568):

Cu drag,