| CristianRoth1997 a întrebat:

Am o problema care pare fara rezolvare... Am 1.76m si idolul meu este Dolph Lundgren (1.97m). A vrea sa stiu daca exista vreo modalitate de-a creste macar pana la 1.90. Inaltimea ideala ar fi 1.95m. Va rog mult, ajutati daca stiti. Poate sa fie si medicamente, doar spuneti. In scoala, eram al 3-lea cel mai inalt, iar acum, la liceu, sunt al 4-lea cel mai scund.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Sanse sunt! Dacă ai unde face intensiv, înot, volei baschet, aceste sporturi te dezvoltă foarte mult în înalţime! Dar cel mai mult ajută tracţiunile la bară! Cu cât mai multe şi mai dese cu atât mai bine! Baftă şi spor la antrenamente! Trebuie să ai o voinţă şi o perseverenţă de oţel!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi depinde, de ce vârstă ai!

| CristianRoth1997 explică (pentru onasis1961):

Am 15 ani, iar el avea 21 in momentele acelea... Nu prea mai pot sa cresc 20cm in 6 ani.

| CristianRoth1997 explică (pentru onasis1961):

Multumesc mult! Deci, cat mai multe tractiuni la bara... Mi-ai fost de mare ajutor.

| onasis1961 a răspuns (pentru CristianRoth1997):

Sanse sunt! Dacă ai unde face intensiv, înot, volei baschet, aceste sporturi te dezvoltă foarte mult în înalţime! Dar cel mai mult ajută tracţiunile la bară! Cu cât mai multe şi mai dese cu atât mai bine! Baftă şi spor la antrenamente! Trebuie să ai o voinţă şi o perseverenţă de oţel!

Răspuns utilizator avertizat
| Tito97 a răspuns:

Ăla nu are 1, 97 cât e popa, l-am văzut lângă Statham și Van Damme ambii 1, 78 și era doar 10-12 cm mai înalt decât ei, îți spun eu că în Rocky 4 a măsurat 1, 90-1, 92 maximul de înălțime atins vreodată. Tot e ok, nimic de zis...