| IonutMihai092 a întrebat:

Salutare, am o problema cu genunchiul de cateva zile si anume, atunci cand intind piciorul ma doare ligamentul stang, iar cand indoi genunchiul imi trosneste iar durerea ligamentului scade, am zis ca e o intindere ca am jucat putin fotbal neincalzit. Mentionez ca am 18 ani si sunt sportiv, nu duc lipsa de efort si greutatea e una potrivita inaltimii, nu am mai crescut decat foarte putin in inaltime si nu anul asta. Ca detalii, poate ajuta, am jucat fotbal mult timp, alternam gazonul cu cimentul din curtea scolii, iar de obicei durerea ma ia cand alerg pe ciment sau merg mult pe ciment, cum a fost cazul si in seara asta de o plimbare de cativa km. Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SomethingFunni a răspuns:

Suna a tendinita la biceps femoris sau la muschiul semitendinos, din moment ce nu ai zis care picior te doare.

Daca se inflameaza, gheata si anti-inflamatorii. Incearca ceva ce se numeste "cross friction massage". Daca persista doua saptamani, mergi la medic.

| IonutMihai092 explică (pentru SomethingFunni):

La piciorul drept, scuze, il am de cateva zile asa si nici urma de umflatura au pozitie nefireasca a ligamentului sau rotulei