| numesiprenume0 a întrebat:

Salutare. Am o problema cu tiroida, m-am operat acum cativa ani si am scos-o pe toata. La unul dintre controale mi s-a spus ca au aparut niste micronoduli si ca poate ar fi nevoie de nu stiu ce pastila cu iod. Trebuie sa revin peste o luna pentru un consult mai amanuntit. Ceea ce doresc sa stiu este cum pot sa fac pe cale naturala sau cu alte medicamente sa dispara? Ca simptome simt o tuse in gat cateodata... Dau funda. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Din pacate iodul e singurul lucru care o sa te ajute cu problema ta. Dar stai linistit/a ca ionul nu prea are efecte adverse, doar ne luam portia de iod zilnic din sare.