| anonimuser1 a întrebat:

Salutare, am o problema cu transpiratia palmelor. Cand trebuie sa ma concentrez imi transpira extrem de mult. Trebuie sa ma duc la doctor dermatolog sau endocrinolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si de acolo cu bilet de trimitere unde stie el mai bine. sanatate

| luigifan a răspuns:

Am auzit de pudra de talc, am înțeles că e foarte bună pentru transpirația palmelor (poate te ajută). Sănătate multă.

| Invictusman a răspuns:

Este hiperhidroza localizata indusa de emotii/anxietate.
Dacă e cauzata de hipotiroidie sau glande suprarenale la endocrinolog, dacă e genetica, adică hiperhidroza primara la dermatolog. Ceaiul de salvie reduce transpirația excesivă.

| anonimuser1 explică (pentru luigifan):

Am folosit, nu ma ajuta.

| Vântulalb a răspuns:

Endocrinolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Endocrinolog, fiindca este o problema hormonala.