| RazvanCypryan1994 a întrebat:

Salutare!

As vrea sa intreb daca persoanele fumatoare se enerveaza mai repede, sunt mai impulsive si chiar provoaca certuri spontane, fara motive concrete?

Si inca ceva... o persoana se poate calma prin fumat sau e doar un mit fals, acesta calmeaza pe moment iar mai apoi persoana devine din nou agresiva?

Multumesc pentru interesul acordat! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu are nici o legatura fumatul cu impulsivitatea, comportamentul in general, daca o persoana este setata pe rautati o va face indiferent daca fumeaza sau nu

| PeFuga a răspuns:

Da, fumatul te poate calma, mai ales daca esti dependent. Daca ii ascunzi unui fumator tigarile fii sigura ca acesta va deveni agitat pentru ca intra in sevraj si trebuie cat mai repede sa isi ia doza de nicotina.
Invers nu cred ca are nicio influenta fumatul cu caracterul impulsiv al cuiva.