| floryynnel a întrebat:

Salutare,ascolecitin sau memo plus? Sau ce propuneti pentru a retine/invata mai usor. Vreau argumente, si nu copy/paste. Multumesc anticipat, funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Pentru a retine si invata usor incearca sa inveti logic : gaseste o legatura intre informatii, sublinieaza ce ti se pare mai important, spune cu voce tare lectia s.a.m.d.
Daca ai nevoie pentru un examen sau o teza, atunci, da, si eu tot pe ascoletin as merge.
Multa bafta!

1 răspuns:
| popeasca a răspuns:

La mine merge ascolecitin. Ma concentrez mai bine + nu ma mai simt obosita. Si imi place si ca are gust ca de ciocolata.