| Dav231 a întrebat:

Salutare!
Ce se poate intampla daca am mancat o cireasa cu secticid pe ea?
Pot muri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

rolling on the floor
Sigur vei muri! tongue Dar nu stiu cand. big grin

Lasand gluma, cantitatea de insecticid ce ajunge pe 1 cireasa este infim de mica, nu dauneaza sanatatii.
Altii mananca kilograme si nu patesc nimic.
Totusi, e bine sa speli fructele inainte de a fi consumate, mai ales daca sunt din importuri dubioase sau din locuri prafuite tare (de langa sosele intens circulate, santiere unde se produce mult praf, etc).

| Donsavas a răspuns:

Nu mori. corpul tau se va autodetoxifica daca ii dai voie si nu te stresezi, dormi, te hidratezi.
Nu mai consuma data viitoare! Atentie mare!