| Manfred a întrebat:

Cum ar trebui sa folosesc coaja de lamaie sa-mi albesc dintii? Azi dimineata, m-am spalat pe dinti, m-am clatit de pasta, am frecat dintii cu lamaie si m-am clatit iar.Am facut bine? Cat de des ar trebui sa fac asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristina_4016 a răspuns:

Coaja de lamaie subtiaza smaltul dintilorhappy te vei trezi cu dureri de dinti intr-o buna zi, sensibilitate la mancarea rece sau prea fierbinte

1 răspuns:
| gabrielle_5812 a răspuns:

Cam de 2 ori pe saptamana daca folosesti coaja de lamaie maruntita si uscata.