| IonutTeAjuta a întrebat:

Salutare! Cum pot afla ce medic de familie am avut in trecut? Am nevoie de istoricul medical pentru a mă înscrie la alt medic dar cel din trecut nu mai profesează iar sediul unde profesa când eram înscris la el, nu mai există. Au trecut mulți ani de atunci și chiar n-am idee cum pot să dau de el

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Dacă ai noroc îl poți accesa online.

des-cnas.ro

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Eu am schimbat medicul de familie de 3 ori și nu mi-a cerut nimic. Doar am dat buletinul și atât. Dosarul este electronic. Trebuie să îl transfere ei dintr-o parte în alta bănuiesc. De ce îți cere ție istoric habar n-am. Istoricul ar trebui să fie în acel dosar electronic, care după cum spuneam, este de datoria lor să îl transfere dintr-o parte în alta. Sau dacă stau să mă gândesc, nici nu ar fi necesar să îl transfere. Deoarece îl accesează online. Poate nu se pricepe.

| MadalinDragos a răspuns:

Poti merge la Casa de Asigurari de Sanatate daca mai stii cum se numeste fostul tau medic de familie si vechea lui adresa. Eu au in baza de date toate informatiile despre medicii de familie deoarece colaboreaza cu acestia. Nu sunt sigur 100% ca vei afla raspunsul dorit, dar poti incerca la ei.
Succes