| Stefanol a întrebat:

Daca doresc sa fac un control medical general, cat m-ar costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești asigurat la CASS, e una. Te prezinți la medicul de familie și îi spui ce dorești și de ce.
Un control medical general poate costa foarte mult, multe mii de lei, și presupune investigații complexe, radiografii, ecografii, analize de sânge, urină, etc. Astfel, dacă nu ai nici un simptom de boală. el nu se justifică, mai ales la o vârstă tânără. Dar un medic poate să prescrie la analize medicale minimale care se recomandă să se facă anual, care te costă câteva sute de lei, un EEG și un EKG.