| Rock_Poyson_Punk_1990 a întrebat:

Salutare. Daca nu am probleme cu ochii as putea sa-mi pun lentile albastre de contact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Inca nu ai varsta necesara pentru a purta lentile. Chiar daca nu ai probleme cu ochii, asta nu inseamna ca daca porti, nu vor veni pe parcurs problemele... asteapta sa treci de varsta de 16-17 ani si pe urma poti incerca. Dar daca nu esti obisnuit sa ai ceva in ochi, va fi greu sa te obisnuiesti si nu ii vei suporta sa ii tii la ochi.

| Rock_Poyson_Punk_1990 explică (pentru RareşTPUro):

Stai, daca te referi la poza pe care o am pe TPU, e veche. Panda Blue. Uite-te si spune-mi cum as arâta

| addda2a a răspuns:

LA VARSTA ta nu ar trebui, mai ales ca nu ai nevoie. Dupa, o sa apara probleme daca nu esti obisnuit.Astepta sa treaca cativa ani.

| Rock_Poyson_Punk_1990 explică (pentru addda2a):

Dadada, Panda Blue, (fb) spune-mi cum as arâta

| addda2a a răspuns (pentru Rock_Poyson_Punk_1990):

Nu e vorba de aspect ci de sanatate. Daca nu ai nevoie..de ce sa porti? ca dupa sa ti se strice vederea? Stai calm