| KoNs_KoNs_1992 a întrebat:

Salutare, de 3 zile simt ca am un fel de inflamatie la gat, ma refer doar la muschii gatului, cel mai tare simt atunci cand fumez nu prea pot exprima durerea e ca un fel de crampa foarte slaba, nu ma doare in gat sau cand inghit, doar in exteriorul gatului (nu pielea), timp de 4 zile am fumat foarte mult, cam 13-17 tigari pe zi, in rest, cam 6-8 tigari la zi, fac si sala, si la anumite exerciti mi se incordeaza destul de tare gatul, dar nu mi s-a mai intamplat pana acum sa experimentez o astfel de problema. Am 19 ani si fac sala de 3 luni, ar mai putea fi din cauza proteinelor pe care le consum cam de vreo luna (Impact why protein 40-60 g pe zi inainte si dupa antrenament), am mai consumat si un complex de minerale si vitamine (alpha men), am mai experimentat si tulburari de urina care posibil se trag din cauza vitaminelor, iar acum 2 zile am avut si o stare de paralizie in somn care a tinut cam un minut, dar nu cred ca asta e o problema deoarece am mai patit acest lucru.
(Am fost astazi la medic da nu mi-o putut activa cardul de sanatate si mi-o dat doar o reteta pana marti, dupa ma trimite la orl).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Buna,s-ar putea sa fie de la glanda tiroida, oricum probabil e din cauza fumatului, spune-i medicului de familie sa-ti dea trimite la un medic cu specializare la afectiunea pe care o ai, cred ca la endocrine

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Incercati sa renuntati o perioada (1 luna) la fumat si sa vedeti starea dvs. de sanatate se va ameliora si durerile de gat se va ceda!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Faci sala si fumezi?!
Lasa fumatul.