| Andrewquq a întrebat:

Salutare!
De ceva timp am probleme cu alergiile, banuiesc ca sunt alergic la ambrozie, dar in ultima vreme starea s-a agravat. Stranut, imi curge nasul si este si infundat. Am fost la medic, mi-a recomandat niste pastile de alergie si pufuri de nas. Pe langa acestea, incerc sa ma tratez si altfel. Am citit ca ghimbirul este bun. Alte sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu merge cu ghimbir. Reactin este foarte bun.

| RobertMoon a răspuns:

Mama e alergica la ambrozie de mult timp și s-a tratat și cu chestii naturiste, dar nu au avut niciun rezultat.

| gheorghe699 a răspuns:

Sunt bune si tratamentele naturiste, dar te sfatuiesc, urmeaza tratamentul dat de medic.

| Andrewquq explică (pentru gheorghe699):

Nu prea isi mai face efectul. Il urmez, nu l-am intrerupt

| gheorghe699 a răspuns (pentru Andrewquq):

Te cred, dar in Buc....sunt alte posibilitati, spre ex institutul de alergologie. poti incerca