| anonim_4396 a întrebat:

Daca am nasul infundat mai in permanenta, nu sunt racit si mai stranut din cand in cand inseamna ca sunt alergic sau am rinita alergica? mi-am facut programare pentru maine la alergologie. ar fi fost mai bine sa ma duc direct la ORL?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trebuia sa mergi direct la ORL, cauzele pot fi mai multe dar e bine ca ti ai facut si la alergologie macar sti o treaba

| danielaxyz a răspuns:

La alergie stranuti foarte des si curg ochii, te mananca nasul, daca zici ca esti infundat poti avea sinuzita
pentru alergie poti lua Claritine sau Flonidan de la farmacie

| MytzaMytz a răspuns:

Cred ca ai rinita arlergica mai degraba.

| DJmantris a răspuns:

Esti alergic sa stii la ceva si este bine ca ti-ai facut programare sa stii. imi dai funda