| nocesefe a întrebat:

Deci eram cu prietena si s-a asezat in poala la mine si cred ca s-a pus pe testiculul stang. A inceput sa ma doara,si langa el a aparut un fel de nodul(ca niste vene sau ceva de genul); ma doare si partea de sus(cred ca pe la bazin) pe unde sunt vasele de la rinichi. Celalalt nu are nimic, si nu ma doare. Ce e de facut? O sa se retraga durerea?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea a aparut deoarece s-a produs o traumatizare a testiculului exact ca si in cazul cand acesta este lovit. Durerea va dispare de la sine de obicei la scurt timp dupa aparitie. Sanatate.

| nocesefe explică (pentru corbulalbrosu):

Dupa cat timp dispare? La palpare pare a fi o adunatura de vene incurcate sau o punga cu rame. E posibil sa-mi fi rupt ceva?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru nocesefe):

Probabil iti este inflamat, traumatizat canalul deferent, adica acel conduct de 45-50cm care face legatura dintre testicul si baza prostatei si a veziculei seminale. Probabil acest conduct il simti la palpare si posibil sa fie fi imflamat. Daca durerea persista adreseaza-te medicului de familie.

| Emilian65 a răspuns:

Pana te insori, cu siguranta isi va reveni si testiculul tau.

| Florentina9210 a răspuns:

Si tie nu ti-a placut deloc la inceput. Nts, nts, pune gheata!