| Enertx a întrebat:

Salutare, deci eu am intr-un fel o nelamurire cu pielea mea, de exemplu in zona pieptului,gambelor, si a fetei am pielea de culoarea alb inspre galben putin dar tine sa fie mai mult alb.
In rest am pielea de culoare mai inchisa si asta e intrebarea mea de ce in anumite parti de exemplu pe brate doar in partea de sus a cotului am pielea mai inchisa? Adica eu am avut pielea asa si cand eram mic deci nu cred ca e de la bronz.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vitiligo sau pitiriazis daca nu ai afectiuni interne.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca zici ca asa esti de cand te stii, asa esti construit tu, factorul genetic. Poti sa mergi si la un dermatolog daca vrei, dar nu e necesar. Incearca sa te bronzezi pe acele parti. Alta solutie nu ai.