| Pompeius a întrebat:

Exista Candidoza la barbati? si daca da care sunt simptomele si cu ce o pot trata! multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XxTerrorxX2 a răspuns:

Http://healthy.kudika.ro/......nerul.html
Aici ai tot de ce ai nevoie. Sper sa iti fie de folos

2 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Nu prea are mucoasele alea unde sa prospere. In tubul digestiv avem flora bacteriana. Dupa antibiotice, poate sa ti se inalbeasca limba, de asta e bine sa iei probiotice si iaurt.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, există!
Poate fi genitală sau bucală ( n-ai precizat de care, dar bănuiesc că te referi la cea genitală )...

Mergi la un control la medicul specialist ( cu Trimitere de la medicul de familie ) pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Toate cele bune.