| TnyBZ a întrebat:

Salutare! In urma cu vreo 4 zile cred, m-am trezit de dimineata cu o mica durere in gat, iar din dimineata aia am inceput cu febra, pana a 2-a zi dimineata, cand s-a dus febra. De atunci, am ramas cu durere de cap si de ochi, o usoara ameteala si transpir abundent la fiecare somn. Transpir pana trebuie sa storci chiar si salteaua.
Care sa fie problema? In zona plamanilor nu am dureri, nu tusesc, respir normal, nu am si nici nu am avut vreun virusel specific timpului.

Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La omicron sunt multe care nu ies decat daca faci pcr sau rapid de saliva

8 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Răceala. Nurofen răceala și gripa, Theraflu, ceaiuri, odihna, mâncare sănătoasă și totul o sa fie bine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti racit

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil COVID!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Transpirația abundenta noaptea e una din caracteristicile omicronului

| gabicoo a răspuns:

Pare a fi o răceală de sezon dar poate fi și covid. Cumpără de la farmacie un test covid și fă-l ca să fii sigur că nu e covid!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Covid, suna la dsp

| TnyBZ explică (pentru anonim_4396):

Am spus deja, din topic, ca nu am COVID. Am facut 2 teste rapide in ziua in care am facut febra si inca un test urmatoarea zi. Au fost negative toate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TnyBZ):

La omicron sunt multe care nu ies decat daca faci pcr sau rapid de saliva

| Claudia10girl a răspuns:

Inca esti racit, nu ti-a trecut complet