| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 nu fumez nu beau! am niste dureri de dupa ce alerg prin zona plamanilor si de sub coaste pana prin piept ce poate fi, va rog am si o tuse 2 luni care nu dispare nu e mereu dar este, durere mica de cap si parca respir greu ce poate fi va rog o boala pulmonare? mei frica sa nu fie vreo tumora pe undeva? mi-e frica sa nu fie alceva barem daca as sti ca este de la plamani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce spanacul meu nu te duci la un doctor in loc sa pierzi timpul pe TPU si sa pui aceeasi intrebare de 60 ori?

| otylyaotty a răspuns:

Tusea asta ar putea fi cauzata de bacilul koch (e bacteria din cauza careia se produce tuberculoza). Du-te imediat la doctor, nu mai sta asa! Nu e normal sa ai o tuse de atata timp care nu mai trece.

| babe100 a răspuns:

Du-te la medic! El ar trebui sa stie mai exact despre ce e vorba. Nu e de joaca. Mai bine du-te acum sa nu se mai agraveze.

| yoelee a răspuns:

Amice ia frumos autobuzu' via spital si intreaba acolo ca nu cred ca pe aici e careva avizat sa iti zica ce ai.

| lore01 a răspuns:

Ai grija la TBC sunt cam aceleasi simtome. te sfatuiesc sa consulti medicul de familie iar apoi el te va trimite unde trebuie! Insanatosire grabnica!