| Queen20 a întrebat:

Saptamana asta,mai exact luni am observat pe picior o capusa nu era de dimensiuni mari si nici nu ma manca. Am fost la spital si mi-au scos-o fara prea mare efort,apoi m-au pansat si mi-au spus sa vin peste doua saptamani doar daca se inroseste zona in care se afla capusa. Au trecut doua zile si am verificat dar nu s-a inrosit,are o culoare rozalie. M-am uitat si pe net si scrie la reactii adverse o forma de raceala si senzatie de voma si multe altele. Problema este ca in momentul de fata sunt foarte racita si cu o zi in urma mai aveam putin si vomitam. Plus ca am mai vorbit cu anumite persoane care au trecut prin aceias experienta cu mine si mi-au spus ca lor le-a dat tratament imediat dupa ce le-a fost extrasa capusa.
Ce ma sfatuiti sa fac? Ar trebui sa fac o vizita medicului sau este doar o simpla coincidenta ca am racit?
A-ti trecut prin asa ceva? Daca da, vi s-a recomandat de doctor o anumita ingirijire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| monstereye a răspuns:

Du-te imediat la medic, ca daca nu iei tretament cat mai repede, poate mori, doamne fereste. Si la raceala nu iti vine sa vomiti, iar daca zona e rozalie, inseamna ca s-a inrosit, nu trebuie sa fie, rosu, rosu, e de ajuns sa fie rozalie. Oricum dupe de urgenta la medic.

| Queen20 explică (pentru monstereye):

Mi-a venit sa vomit, apoi a doua zi am racit.

4 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Du-te la medic si insista ca problema ta sa fie lamurita. Raceala poate fi o coincidenta sau un simptom al unei complicatii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba medicul. Nu te juca! E foarte periculos!

| vioricaiuliana a răspuns:

Scuza-ma dar eu daca as fi inlocu tau as merge imediat la medic! Cine stie?