| Simon a întrebat:

Stiti vreun remediu pentru. o buza sparta pe interior. Rana nu este foarte grava, dar este in dreptul dintilor si este foarte jenanta. Leacuri babesti, orice...tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Incearca cu aloe planta nu crema nu altceva dai direct cu solutia din planta... dar saliva vindeca orice rana si dezinfecteaza asa ca nu vad mai repede de atat cat ar putea sa se vindece

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Stiu cum este cred laughing adica si eu am aptit: aveam o chestie mica alba dar era jenanta rau. Nu stiam ce sa fac asa ca am lasat-o si mi-a trecut singura dupa o saptamana. Du-te la farmacie poate stie asistenta aia de acolo ce sa-ti dea. Incearca ceva cu aloe-plante. Dar poti face ce am facut eu, s-o lasi ca trece cu saliva. Doare e sarata si trece repede. happy

| Simon explică:

Eu am 2 chestii mici albe laughing, si deja a trecut o saptamana. Am incercat si mai incerc cu apa cu sare. Tare enervanta e laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca cu glicerina boraxata.