| SaulIgnatenko a întrebat:

Salutare. Știți ce aș putea face contra emoțiilor? Caut ceva pastile sau remedii naturiste, dar să fie eficiente.
Emoțiile mă copleșesc și mă blochează, iar vineri am o întâlnire importantă și vreau să fiu eu însumi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreimpwr a răspuns:

Salut, și eu trec prin aceleași stări! Îți recomand același medicament pe care îl iau și eu, deoarece pe mine ma ajuta. StresClin Complex se numeste medicamentul se poate cumpara din orice farmacie fără prescriptie și nu influentează starea de concentrare sau capacitatea de a conduce, este făcut doar din plante. De asemenea îți recomand și un ceai antistres pe care îl poți lua tot din farmacie, este foarte bun! Despre modul de administrare sau orice alt dubiu, poți intrebare medicul farmacist. Eu zic ca sunt foarte bune și o sa te ajute! Tin sa îți mai spun ca pentru a fi eficient stresclin-ul, trebuie sa îl iei cu 2 ore înainte de a avea întâlnirea. Mult succes!

10 răspunsuri:
| Eteda a răspuns:

Buna, te inteleg, asa sunt si eu..folosesc StresControl, sunt suplimente alimentare, si chiar sunt foarte bune, le iei fara reteta si au un pret foarte bune. Mult noroc

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sex. Un fu&ai corespunzator iti da starea necesara sa muti muntii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sedatiff pc se da fara reteta

| Crackman a răspuns:

Nervi calmin

| Donsavas a răspuns:

NU exista o metodă naturistă eficienta. Singurele medicamente eficiente sunt antidepresivele.

| andreimpwr a răspuns (pentru Donsavas):

Donsavas Antidepresivele sunt pentru acele momente in care efectiv nu îți mai poți tine emoțiile sub control, ai mereu stări anxioase, atacuri de panica, fără sa fii implicat în vreo situație importantă. Plus ca nu sunt bune organismului, inimii mai ales. Pentru stări de anxietate ușoare, se poate consulta un medic psiholog, in caz ca într-adevăr ai nevoie de antidepresive, te va redirecționa el într-acolo. Pana atunci, suplimentele acestea bazate pe plante sunt foarte bune.

| Donsavas a răspuns (pentru andreimpwr):

Suplimentele din plante sunt ineficiente când ai o problema reala.

| sierra1 a răspuns:

"vreau să fiu eu însumi"

uită-te-n oglindă, la tine, și zi-i: sunt rezistent/ă la stres

| Nikezor a răspuns:

Nu mai cauta raspunsul la chestii minore care vor veni de la sine prin medicamente. in primul rand nu iti face bine iar starea ta emotiva o poti controla doar prin experienta acumulata numai si numai tu, nu trebuie sa fii coplesit de situatie, nu trebuie sa ajungi la xanax =)

| Andreeush a răspuns:

Medicamentele trebuie prescrise de medic.