| elenasofia a întrebat:

Cum sa lupt contra emotiilor de la examene sau mai bine zis cu toate emotiile? happy

3 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Invata

| Roxx123 a răspuns:

Pai,si eu aveam problema astahappy
Ca sa scapi de emotii nu trebuie decat sa te autosugestionezi.Gandeste limpede si spune-ti in sinea ta ca aceste emotii nu ajuta la nimic, fii calma si gandeste mereu pozitiv, de exxemplu. daca nu sti la un exercitii:Lasa ca sti la celalalt si cateva sutimi nu conteaza asa mult.
Deci totul este autosugestia.Incearca sa gasesti un mod de relaxare, Iar inainte de test/examen mananca o bombonika dulce si ia cu tine o sticla de apa.o sa te ajute!:*
Succes!