| antonio345 a întrebat:

Salutare, TPU! Am 13 ani si 5 luni sunt baiat si ma masturbez de vreo 10-11 luni. Nu sunt dependent. O fac maxim 1 data pe zi, dar as vrea sa stiu daca as avea riscul sa imi stagneze cresterea in inaltime (164 cm) sau sa imi pierd o multime de neuroni. Precizez ca m-am lasat de 2 zile si vreau sa stiu in cazul care as suferi de aceste 2 probleme, pot sa le repar?
precizez ca odata am vrut sa ma intind ai parca simteam ca mainele se intindeau dar picioarele nu. Plz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Ca te masturbezi, poate nu ar fi mare lucru:ai incercat sa vezi cum este.Totul este sa nu mai faci asa ceva,deoarece iti ocupi un timp,pe care ai putea sa-l folosesti pentru ceva mai constructiv.
Inaltimea sau neuronii,nu-ti vor fi afectati din aceasta cauza. Poate o teama, o frica o sa capeti, deoarece trebuie mereu sa te feresti, ca sa nu te prinda cineva asupra faptului.
Cand am citit si ultima fraza, parca totusi ma gandesc, ca ceva din neuroni ti-au cam disparut totusi.Cum naiba, mainile ti se intindeau, dar picioarele nu? Cand te intinzi, ligamentele se intind si ele.Dar revin.
Fa sport si o sa uiti si de masturbare, o sa ai si un corp sanatos si o sa mai cresti si in inaltime!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistit nu patesti nimic, daca s ar pierde neuroni toti barbatii am fi niste legume