| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si cateodata, pe partea dreapta (mai sus) ma "tine" (ca si cum as avea un junghi) cateodata si ca sa imi treaca trebuie sa inspir si sa expir adanc.

Stie cineva ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Daca esti mai slab, esti mai sensibil la curent. Ia cate jumatate de aspirina tamponata vreo 2 zile; daca iti trece, inseamna ca a fost un curent, ai umblat imbracat mai subtire.

| Grimmjow69 a răspuns:

Probabil un carcel(parerea mea) si eu am am avut ceva de genul, cel mai bine este sa consulti un medic.

| SimonaCristina a răspuns:

Este nevralgie intercostala. Ia clozoxazona si ibuprofen minim5 zile, evita frigul si expunerea la apa rece. Sanatate!

| petre059 a răspuns:

Cel mai corect ar trebui sa faci un control la medicul de familie, iar daca acesta constata ca sunt oarece probleme te trimite la specialist.Roaga daca este cazul parintii si mergi iute la doctor.

| TheHobbitHere a răspuns:

?