| BoboM a întrebat:

Am o tija introdusa in deget (un capat este afara).
Stie cineva daca se face anestezie la extragere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ti-au facut anestezie cand l-au bagat, atunci vor face si la scoatere.

| Oana92 a răspuns:

Se face anestezie si pentru o plomba... Nu cred ca cineva ar putea sa iti scoata o tija din deget fara anestezie!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mie nu mi-a facut si n-am murit uite sunt pe aici. In mijlocul osului nu sunt nervi sau cel putin nu sa doara rau. Frica e mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că da pentru că, la scoaterea tijei, durerea va fi probabil insuportabilă, deci va trebui să te anestezieze ca să nu simți nimic.

| BoboM explică (pentru anonim_4396):

Tija a fost scoasa fara anestezie, nu am simtit nici un pic de durere