| narcisyk a întrebat:

Salutare TPU, am si eu nevoie de un ajutor, port lentile de contact de 3 luni, le-am luat de la o clinica privata, mai exact Acuvue Oasys (for astigmatism) + o solutie Opti-Free am ajuns undeva la 410 lei, pe 3 luni, acum mi-am dat comanda de pe net de acelasi set adica 2 cutii de 6 lentile bisaptamanale la 254 lei, intrebarea este: am vazut ca sunt si Acuvue oasys for astigmatism si normale, care e diferenta? mie doctorul mi-a dat for astigmatism, dioptriile sunt undeva la -2.5. Ce sfaturi imi dati? dau fundita, multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicols a răspuns:

Buna, Lentilele de contact Acuvue Oasys luate din optica sunt aceleasi cu cele de pe internet. Diferenta de pret este explicata prin faptul ca magazinele online nu au costuri precum magazinele traditionale, de aceea isi permit sa afiseze preturi mult mai bune. Acuvue Oasys este un brand, ce contine lentile pentru mai multe tipuri de corectie ( miopie, astigmatism, prezbiopie). Tu ai zis ca ai nevoie de acuvue oasys pentru astigmatism. Asta inseamna ca vor fi mai scumpe decat cele pentru miopie. Daca vrei sa mai verifici si alte preturi, te poti uita aici:
http://medlens.ro/......tp?/search

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Tu iei ce ti-a scris medicul si, daca vezi si bine cu ele, esti castigat! Pe net sunt multe, noi luam ce recomanda medicul in urma consultatiei! Numai bine!