| Alinapwp a întrebat:

Am suferit o interventie la picior si acum sunt nevoit sa merg cu carjele, dar nu prea pot. Am mai mers cu carjele, sunt obisnuit, dar obosesc repede si ma dor bratele si simt ca nu mai pot. Ce as putea face sa ma obisnuiesc? Sa nu ma mai doara bratele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Incearca sa faci zilnic niste exercitii pentru brate. E clar ca fara putin antrenament al bratelor, esti greu si de aceea obosesti repede. Mananca legume mai multe, apa suficienta, zilnic exercitii si mers cu carjele incet sa te poti obisnui si nu te da batut. Imagineaza-ti ca sunt langa tine si mereu te incurajez: "Esti o persoana minunata si trebuie sa reusesti. Viata este frumoasa insa trebuie sa-i gasesti frumosul din fiecare zi. Tu poti totul; insa acum esti poate mai trist dupa interventia de la picior!" Numai bine!