| MrMaloneSV a întrebat:

Salut prieteni! Am avut o fractura la piciorul stang acum 3 ani iar acum am mers la doctor pentru ca, cartilajul de crestere din partea dreapta se sudase, am puratat acel aparat iar acum mi-a spus doctorul sa las carjele si sa merg pe picioarele mele. Spuneti-mi va rog cu ce sa ma dau pentru ca sa nu ma mai doara asa tare oul piciorului.Ca sa pot merge cat mai repede pe piciorele mele.MERSI FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Burovil de la farmacie și Lasonil, se dă cu burovilul care este un amestec din două plicuri ce se dizolvă în apă, apoi se dă cu cremă dimineața și seara.
Sănătate!

2 răspunsuri:
| MrMaloneSV explică:

Mersi fain Azure

| Azµre a răspuns (pentru MrMaloneSV):

Acum am realizat la ce te refereai. laughing
așa păi burovilul vine la două plicuri A și B se dizolvă unul din a și unul din b în apă caldă, apoi se lasă apa să se răcească la temperatura camerei, după care cu amestecul respectiv dai pe picior ca si cum ai da cu spirt happy dimineata și seara, după ce dai cu soluția asta, dai cu lasonil care fie găsești la tub și costă mai mult fie se prepară în farmacii.