| SkyHigh a întrebat:

Aş avea şi eu o întrebare. Dacă se ţine o dietă pentru slăbit, ce fructe ar fi cele mai recomandate pentru consum? Eu mă gândesc la lămâi, grapefruit, portocale, etc. Şi încă ceva, pe timpul acestei diete, fumatul afectează în vreun fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Toate fructele sunt sănătoasă,bogate în vitamine,însă sunt câteva care au un număr mai mare de calorii și este bine să le eviți de tot:bananele și strugurii de masă. happy În rest poți să consumi,în special grapefruit pentru că arde grăsimile. Să nu abuzezi de fructe pentru că orice mâncat în exces,fără limită nu este bine.
Din câte știu,fumatul nu afectează slăbitul,însă plămânii și alte organe da. happy Fumatul îți topește organele și îți aduce boli grave și incurabile. Poate că nu acum,dat mai târziu cu siguranță. Gândește-te că cu banii pe pachetele de țigări ai putea să cumperi ceva care îți folosește cu adevărat. În afară de faptul că îți fac rău, cu ce te ajută pe tine însuți, cu ce îți face viața mai frumoasă sau mai puțin grea/bună? happy

5 răspunsuri:
| ioana12345 a răspuns:

Toate fructele sunt bune. in special bananele. sunt satioase si foarte bune. O banana medie are in jur de 100 de calorii si nu reprezinta absolut nici un pericol pentru silueta!

| BilaDorel a răspuns:

Nu, fumatu' nu afecteaza.
Grefu e recomandat, sunt multe diete pe baza de gref, iar in rest, cel mai bun fruct e marul, fiindca are calorii negative (arde din calorii).

| andreyghost a răspuns:

Da fumatul afecteaza si toate fructele dar in special citrice

| Nora03 a răspuns:

Iti recomand mai mult mandarine decat portocale.Au mai putine calorii.

| cityhunter a răspuns:

Mananca orice fructe vrei
in special mere si grapefruit big grin