| Alinutaaaalina a întrebat:

Care dieta vi se pare mai buna? DIETA de slabit rapida sau DIETA cu grapefruit? Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FroddoLikesBlood a răspuns:

Buna.Dieta cu grapefriut este extrem de buna si da rezultatele dorite in scurt timp.De exemplu o prietena de-a mea vroia sa slabeasca 3-4 kg in 2 zile si a urmat dieta cu grapefruit.Binenteles a slabit.Dar atentie! Pentru aceasta dieta trebuie sa bei multe lichide de preferat apa sau apa cu lamaie e indicat ca 2 litri, depinde. poate si mai mult.Iti urez succes si sper ca opinia mea te-a ajutat.oarecum.Baftaa!kiss

4 răspunsuri:
| FroddoLikesBlood a răspuns:

Emilia de pe google poate citi si ea. straight face. Ce faci? Dai copy-paste?

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Buna :*
Iata care va fi meniul tau in cele zece zile de dieta:

Micul dejun

* O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
* Doua oua fierte sau prajite in putin ulei de masline.
* Doua felii de sunca presata sau parizer slab, de pui.

Pranz

* O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
* Carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate.
* O salata fara sos.

Cina

* O jumatate de grapefruit sau un pahar de suc de graprefruit neindulcit.
* Carne slaba de pui sau peste fiarta, la cuptor sau la gratar, pe saturate.
* Legume pe saturate, dar in afar de cartofi, porumb, mazare, fasole uscata, soia.

Inainte de culcare

* Un pahar de lapte degresat sau suc de rosii.
http://www.cura-de-slabire.ro/diete/cura-de-slabire-rapida.html

sau...Dieta cu grapefruit :
Micul dejun:
-o jumatate de grapefruit;
-ceai sau cafea de preferinta neindulcite.

Pranzul:
-o salata de castraveti, 2 oua, rosii, ardei gras, otet, lamaie sau verdeata;
-jumatate de grapefruit, ceai sau apa( lichide cat mai multe).

Cina
- 100-200g carne de pui, vita sau felii de sunca;
- o rosie cu otet, lamaie sau verdeata;
- ceai neindulcit sau apa plata.
http://cumsaslabesti.ro/diete.dieta-cu-grapefruit.html

Sper ca te-am ajutat :*
Fundita?[-o

| Alexandra18mai a răspuns:

DIETA cu grapfruit, pare mai sanatoasa.

| maria170 a răspuns:

Dieta cu grapefruit.