| baiatulxboyx a întrebat:

Cate calorii credeti ca are o shaorma dinaceea kafta de la springtime? Kafta este o shaorma cu carne de vita, hommos, rosii proaspete, ceapa rosie, castraveti murati si patrunjel. Kafta costa 8 lei si are in jur de 235 g. Eu am renuntat la sos ( hommos-ul ), iar cartofi oricum nu avea, lipie era mai multa decat continutu, iar mie mi s-a parut ca carnea de vita din-nauntru era sub forma de chiftele thinking Problema ar fi daca chiftele acelea erau prajite sau pe gratar? Cam cate calorii ar avea acesta shaorma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Pai conform legii din Romania te poti interesa direct la sursa, adica la spring time, sunt obligati sa aiba lista cu caloriile afisata

| DianaScorpio a răspuns:

Trebuie sa fii constient de un lucru: orice aliment de acest gen are mult mai multe calorii decat ar fi normal sa mananci la o masa.

| criss_7951 a răspuns:

La kafta carnea este facuta pe gratar, caloriile nu le stiu, dar oricum intr-o " shaorma " din asta se pun multe ingrediente asa ca sunt destul de multe calorii! big grin