| M1hai a întrebat:

Salutare TPU, cum pot scapa de grasimea de pe burta? fara diete! dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Abdomenele lucreaza muschiul, il tonifica, insa nu diminueaza stratul de grasime. Pt asta trebuie sa faci mult cardio, sa transpiri (alearga sau mergi cu bicicleta). Abia dupa ce ai mai dat jos, te poti apuca de abdomene. Poti sa faci si 1000 pe zi, daca muschiul e inconjurat de grasime, nici mama patratelelor nu poate fi vizibila.

14 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Incearca sa mananci sanatos, practica un sport si fa cat mai multe abdomene.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Fara dieta si miscare nu se poate! daca se putea, nu mai avea nimeni burtica prea marehee hee

| hey97 a răspuns:

Pe langa abdomene poti practica si alte exercitii eventual practica un sport:inot, baschet, mergi cu bicicleta

| Adryano_Don_1986 a răspuns:

Faci exercitii pentru abdomen

| M1hai explică (pentru Adryano_Don_1986):

Pai asta e treaba, fac abdomene vreo 200-300 pe zi dar doar 4 patratele se cunosc, eu vreau 6 si partea din jos nu vrea sa se cunoasca!

| M1hai explică (pentru raluk27):

Okwinking mersi

| raluk27 a răspuns (pentru M1hai):

Abdomenele lucreaza muschiul, il tonifica, insa nu diminueaza stratul de grasime. Pt asta trebuie sa faci mult cardio, sa transpiri (alearga sau mergi cu bicicleta). Abia dupa ce ai mai dat jos, te poti apuca de abdomene. Poti sa faci si 1000 pe zi, daca muschiul e inconjurat de grasime, nici mama patratelelor nu poate fi vizibila.

| Deni123 a răspuns:

Poti scapa facand miscarewinking

| Estera1 a răspuns:

Pai:
1.Fa sport
2.Nu mai manca multe dullciuri, fast food etc
3. Poti sa te duci la sala

| Florina347 a răspuns:

Te dai cu zat de la cafea pe burta, picioare, unde ai nevoie, in timpul baii si stai vreo 30 min, sa-si faca efectul, dar sa ai grija ca zatul de cafea pateaza sau mai poti cumpara vreo lotiune ca sa elimini grasimea. Succes, dar insa eu mai mult ma rezum la sport. Funda big grin

| M1hai explică (pentru Florina347):

Fac abdomene in fiecare zi, dar nu prea se vede ca dau statul ala de grasime sad

| Zebastian a răspuns (pentru M1hai):

Nu rezolvi nimica daca faci doar abdomene, trebuie sa lucrezi majoritatea grupelor musculare ca sa arzi grasimile. Este posibil ca atunci cand faci abdomene sa iti construiesti acele patratele dar intre ele si "exterior" exista stratul de grasime si tu sa ai impresia ca nu scade stratul de grasime cand el de fapt este impins de masa musculara. Cauta pe google : peter carvell sau inta direct pe sixpackfactory.com site-ul lui si o sa gasesti o gramada de exerciti si sfaturi, ba chiar si retete.

| Aleister a răspuns:

Ia drujba. Ma enervati astia cu "vreau sa slabesc dar fara dieta". Dieta conteaza cel mai mult daca vrei sa scapi de kilogramele in plus, asa poti face nu stiu cate abdomene sau ce faci tu si sa mananci gras. Nu faci nicio treaba.

| iulia214 a răspuns:

Buna eu te pot ajuta venind la o evaluare gratuita la un centru de nutritie corporala care este gratuita. Daca vrei iti pot explica mai multe pe adresa mea de mail iulia88zbarcea.