| hfdfjgf a întrebat:

Cum pot scapa de grasimea de pe burta?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aia e cea mai enervanta grasime nu doar ca acolo se depune prima oara grasimea dar si sunt mai multe straturi de grasime, e foarte greu sa scapi de ea dar nu imposibil
deci in ultimele cercetatari stiintifice s-a dovedit faptul ca daca faci un sprint la maxim de 30 de secunde apoi pauza 30 de secunde vreo 4 seturi ajuta ca daca ai alerga 30 de minute ba chiar daca faci 4 minute asa e ca daca ai alerga o ora,eu recomand acest tip de antrenament,plus o dieta pro proteine multe, inainte de a il face du-te la o consultatie medicala nu-i pentru oricine, si daca alergi moderat slabesti, totul sta in dieta, dieta e cea mai importanta parerea mea daca manci mult nu vei slabi pentru ca tu dai cea ce manci deci 0 grasime care deja o ai,trebuie sa stii ca tu deja ai grasime deci energie deci nu ai nevoie de multa hrana nu trebuie sa manci mai mult decat consumi iar proteinele sunt super oua fierte,pui,peste etc proteinele nu se depun ca grasime,opresc senzatia de foame si daca corpul vrea energie va pierde daca va vrea sa le transforme in grasime deci multe proteine, sprintul poate afecta genunchi in timp, daca simti dureri in piept meri la doctor, numai faci asa intens, orice sport e bun si mersul pe jos, 80 la suta sta in dieta parerea mea, daca bagi 4 shorma pe zi poti alerga o ora degeaba, corpul e o masina nu baga in ea mai mult decat consumi asa vei vi pe minus, daca vrei isi recomand Insanity e foarte bun

| hfdfjgf explică (pentru RAY):

Imi poti recomanda o dieta?

| RAY a răspuns (pentru hfdfjgf):

As vrea sa citesti cu atentie raspunsul meu
am facut mai multe programe de sport nu prea s-a vazut,am tot cautat pe net si am ajuns la concluzia ca suntem masini nu altceva, doar ca masina noastra are nevoie de benzina si adrenalina adica nu manca otravuri care nu sunt necesare masini tale lucruri ca zaharul creste insulina corpul in loc sa se foloseasca de grasimea care ai mancat-o el o va depune mai rau e ca in sange dai in boli de inima,evita cei facut de om simplu nu, zahar, dulciuri, sucuri, mezeluri, alte otravuri umane
nu ai nevoie de dieta si de sprinturi uite eu de doua zile fac 5 minute doar de sport inainte faceam 45 dar nu ma simt ca acuma dupa 5 e esential sa faci sport, deci 30 de secunde sprint la maxim 30 de secunde te odihnesti isi iei un ceas asa vreo 5 de astea pe saptamana e super http://www.youtube.com/watch?v=v7-h_w7bJrU
apoi trebuie sa stii ca proteinele ajuta la masa muscualara carnea nu ingrasa deci nu o evita mai ales aia de pui, peste, vita, oua fierte, daca faci sport ai nevoie de energie deci de carbohidtrati niste fructe sau legume da crude nu fierte, totul e sa nu manci mai mult decat efort faci tu http://www.youtube.com/watch?v=v7-h_w7bJrU
isi recomand scinetia e un sit in care se vb despre alimentatie,painea e calori goale ce face ea face si zaharul,ficatul depunde grasimi,asta e problema marea problema cu calori goale ca depun grasimi in loc sa le arda corpul,imagineazati graul este macinat apoi se baga zahar,drojdeie,se coaca la x grade ce poate ramane bun,laptele nu exista dovezi ca nu poti trai fara el, mierea iar e buna sa ai energie
pentru o slabire rapida dieta paelo plus sprint vezi pe net practic dieta stramosilor nostri, carne, legume, fructe atat

| slenderica a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=95xRTID478I

95% alimentatie, 5% exercitiu.

| Katherina99 a răspuns:

Mai intai si intai trebuie neaparat sa faci abdomene sa incepi cu 10 pe zi si in fiecare zi sa ridici cu inca 5....pana la 150-200 Si o dieta buna te-ar putea scapa de grasime

| MrMuscolo a răspuns:

Incearca sa ai o alimentatie cat mai sanatoasa si sa eviti prajelile, sucurile din comerut dulciurile etc. apucate de cardio

| ionut1816 a răspuns:

Poti scapa de ea prin alergare multa, dieta si exercitii pentru abdomenul inferior ca aceste http://www.exercitii-abdomen.ro/exercitii-abdomen-inferior.html