| pomirlianu a întrebat:

Salutare TPU sad. Dupa ce am fost la dentist sa imi plombeze maseaua, de atunci tot ma ustura la gingia de la masea si abia pot sa mananc. Va rog spuneti-mi ce sa fac sa nu ma usture, va rog sa imi raspunde-ti! Dau funda :'(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Fugi la faramcie si cumpara glicerina.
Badijonează zona cu glicerină boraxată, trece în câteva zile. Faci și gargară cu ceai concentrat de mușețel.winking

1 răspuns:
| pomirlianu explică:

Ms, ma duc!