| pomirlianu a întrebat:

Salutare TPU sad. Dupa ce am fost la dentist sa imi plombeze maseaua, de atunci tot ma ustura la partea de jos de la falca si abia pot sa mananc. Va rog spuneti-mi ce sa fac sa nu ma usture, va rog sa imi raspunde-ti! Dau funda :'(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Trickster a răspuns:

Dai cu limba in locul in care te ustura?

| pomirlianu explică (pentru Trickster):

Nu

| Trickster a răspuns (pentru pomirlianu):

Ma gandeam ca poate din cauza asta te ustura. Si eu am plomba la maseaua dreapta!

| AlexandraElena12 a răspuns:

Buna! Poti lua de la farmacie Bucotisol-glicerina boraxata este dulce si te poti dai acolo unde te ustura(in gura), iti trece in 2-3 zile, sau daca nu vrei sa iei de la farmacie poti sa te dai cu sare, dar te va ustura putin apoi iti va trece imediat happy :* sper sa fi fost de ajutor