| IntrebSiEu a întrebat:

Salutare TPU, ieri am iesit p'afara si m-a cam prins rau soarele pe corp, sunt putin rosu pe fata si pe tot spatele. Roseata asta devine bronz, sau cum pot scapa de ea? Funda+vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea555012 a răspuns:

Dacă nu te ustura nu e problema, dacă te ustura eu zic sa iti dai cu ceva creme sau iaurt, părerea mea.

2 răspunsuri:
| under89 a răspuns:

Te speli cu apă mai caldă și zeamă de lămâie.

| Bella116 a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de ea... eventual date cu Fenistil gel daca te ustura