| anonim_4396 a întrebat:

M-a ars soarele pe față, m-am cojit, iar acum am nasul roșu. Mda, aveți idei cum aș putea scăpa de usturime și roșeață?

7 răspunsuri:
| BloodMagickNecromance a răspuns:

@DeltaHas Mda. Chiar nu era nevoie să răspunzi dacă ai chef de glume. happy

| LikeABossBaby a răspuns:

Buna:X poti incerca iaurtul este sau laptele aceste produse "trag" foarte repede arsura sau niste ulei de masline(am folosit cand am avut o iritatie pe fata gen pete rosi care ustura)sper ca te-am ajutat bafta si sa fi sanatoasa:*:X

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Iaurt si castravete big grin

| ΔH a răspuns:

Nu, dar ai putea tine sania mosului.

| claudiu89 a răspuns:

Da-te cu iaurt pe fata si peste tot unde te-ai ars.

| Geomik a răspuns:

Cred ca mai bine te dai cu o crema solara sau un ulei special pentru arsuri (nu ulei de masline sau floarea soarelui) dar daca ai o crema cu aloe vera este si mai bine, si sa faci asta repede pentru ca pielea arsa se transforma in coji!

| ClauditzaRamona a răspuns:

Otet dar tine-ti respiratia daca e pe fata.