| robertrobertrr a întrebat:

Sunt Robert si am nevoie de sfaturile voastre. In urma cu 1 an au inceput sa ma doara genunchii fix cand am inceput sa ma dezvolt mai repede. asta se intampla sa sfarsitul clasei a 8 a adica la 14-15 ani..Cand ma loveam la genunchi sub rotula. ma lovea groaznic de rau. prima oara a fost la stangul apoi la dreptul apoi cand unul cand altul si acum ma dor ambele. In fine am fost in urma cu cateva luni bune la doctorul ortoped, am facut radiografie si a zis ca nu s-au lipit oscioarele parca sau ligamentele de oasele genunchiului pentru ca sunt in crestere. si sa imi dau cu o alifie ca pana la 18-19 ani cand incetez din crestere nu are ce sa imi faca. Si acum. eu imi dau cu alifie. si degeaba ma dor. mai ales cand joc fotbal nu pot face nimic. sau cand depun un efort. sunt umflate. ambele. si rau. se cunoaste. Nu stiu ce sa fac? Va multumesc. daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Betty12345678 a răspuns:

Consulta alt medic care sa te ajute.