| Madalyn a întrebat:

Salutare tuturor. Am de curand o mare problema. Am niste cearcane marisoare si nu stiu cum sa scap de ele. Am incercat multe metode sa le inlatur, de la comprese la diferite creme, dar fara rezultat. De culcat ma culc pe la ora 22 si ma trezesc la 6, 7. Medic de familie nu stiu daca mai am, la cine sa mai apelez? crying Astept raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Cearcanele sunt rezultatul oboselii si efortului de peste zi, ba chiar si a unor boli(migrene, gripa etc.).Te sfatuiesc sa incerci sa te culci cat mai devreme posibil.Mananca sanatos, evita fumul de tigara, alcoolul.Aeriseste camera inainte de culcare si dimineata, pentru un somn mai profund.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toată lumea are cearcăne, mai mult sau mai puțin accentuate.
Dacă metodele aplicate de tine nu au avut efect, apelează la anticearcăne.
Pa, pa.

| Giinger a răspuns:

Si eu am cearcane adanci si spre culoare maronie. Se vad foarte urat. Nici eu nu stiu ce sa fac cu ele. Am incercat fond de ten dar nu a mers. Asa sunt unele fete cred...