| xXFaLlEnAnGeLXx a întrebat:

Hey...{dau funda} am niste cearcane mov si foarte umflate ma deranjeaza foarte mult pentru ca sunt foarte inestetice...Am fost la farmacie si au zis ca nu au nimic pentru cearcanele mele (am 13 ani) stiti cumva ce as putea folosi (creme, geluri, farduri,) sau cateva metode ca sa scap de ele?
ps: cearcanele NU sunt de la somn... ma culc la 10 si ma trezesc la 8

Răspuns Câştigător
| BellyGiggling a răspuns:

Buna xXFaLlEnAnGeLXx!
Vreu sa zic ca si eu am trecut prin asta si iti pot recomanda cateva chestii:
1)Puneti comprese cu ceai ( de preferabil de albastrele, galbenele sau musetel)
2)spala-te mereu pe fata cu apa cat mai rece si foloseste si un cub de gheata din cand in cand!
3)Taie smochine proaspete in jumatate si aseaza-le pe cearcane pentru 15-30 de minute. Apoi clateste-te cu apa calda.
4)numai sta atata in televizor sau in pc
Tine minte daca nu le indrepti de acum cand esti mica si ai pielea fina si se poate reface vrei ramane cu ele asa si cand vei fi mare vei arata ca un zombiistraight face
Tiam spus cateva metode naturiste sunt cele mai bune nu prostii cu creme si tratamente de nu stiu careoh go on(parerea mea)
Oricum spre sa scapi de cearcane iar daca face ce ti-am recomandat sigur vei scapa:*
fundita acumbig grin?

3 răspunsuri:
| DoubleS a răspuns:

Stiu cum este sad eu folosesc un roll-on de la Garnier. Il poti gasi la magazinele de cosmetice, si e in jur de 20-30 de lei. Il aplici direct pe cearcane, si... restul il stiwinking! Funda? big grinbig grinbig grin

| yournameplease a răspuns:

Poti folosi Garnier roll -on. Se gaseste la farmacii.

| Miru_8947 a răspuns:

Chestia ciudata este ca nu sunt de la somnhappy. ia`ti corector pentru ochi daca vrei.sau un fond de ten bio[totusi aceste metode nu sunt foarte sanatoase pentru pielea ta] si eu am to 13 ani dar nu am cearcane deloc.si ma culc si ma trezesc mai tarziu ca tinehappy. e ciudat. stiam niste remedii naturiste de la mama mea dar trebuie sa caut intr-un dosar. daca le gasesc iti voi spune! :*.