| Girly97 a întrebat:

M-am trezit azi dimineata cu o durere de umar moderata si ma doare cand o misc. Nu m-am lovit de nimic, tot ce am facut ieri a fost sa joc Skanderberg cu un coleg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai fortat umarul.

| Cosmin86 a răspuns:

Incepatorii trag side-pressure cu incheietura dreapta... ceea ce pune presiune pe cot si pe umar.

Invatati sa trageti, inainte sa mai faceti skandenberg.

| ALGator a răspuns:

La durere moderata de umar poti sa faci excercitii moderate cu bratele, chiar daca doare putin. Nu trebuie sa stai incremenita pana iti trece. Durerea moderata dispare repede.

| emilitalia a răspuns:

Este de la efortul depus ieri. Usor cu efortul la acea mana si va trece treptat. In cateva zile poti sa joci box fara sa te mai doara.

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielaVilcea a răspuns:

Buna!

Sper ca esti bine. Ai ajuns la control?

Daca mai ai dureri poti urma un tratament natural/non-invaziv cu un dispozitiv medical portabil (B-Cure Laser) aprobat prin CE0197 cu eficacitate demonstrata clinic care se foloseste usor/sigur acasa de 2-3 ori pe zi in zona dureroasa cate 4-8 minute.
Reduce durerea/inflamatia in timp ce stimuleaza vindecarea naturala si asistand in rezolvarea sursei problemei fara efecte secundare.

Poti cere detalii la 0219092 sau aici https://b-cure-laser.ro.
Filmulete explicative aici: https://www.youtube.com/channel/UC5Z1iSN4BAE_sXj8OMMjyzQ

Insanatosire grabnica!