| k3zZar a întrebat:

Am 14 ani si de o vreme am o problema. Cand vreau sa ma incordez la maini ma doare mana destul de rau, iar daca de exemplu o incordez indoita apoi o intind (mana), imi trosneste bratul si daca imi trosneste ma doare foarte tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Troznește o încheietură care este anchilozată.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la medicul de familie si spune i!

| SiA31 a răspuns:

Bună.
Cel mai indicat este să mergi la un medic ortoped. Poate ai vreo entorsă sau vreo luxație.
Medicul îți poate recomanda, la nevoie, să faci o radiografie. Acolo se va vedea cel mai bine care este problema. Nu sta așa, să nu se agraveze ^-^