| AlexIm123 a întrebat:

Salutare tuturor! Am început de ulcior la un ochi și as vrea niste leacuri băbesti! E adevarat ca dacă dai cu coada de pisica la ochi iti trece? Astept un raspuns urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia e superstitie, nu e leac.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Du-te la medic. Punct. Nici un leac babesc de pe lume nu te ajuta

| Bogdan8102 a răspuns:

Eu am avut un ulcior in coltul ochiului spre interior si nu l-am tratat deloc... A trecut in 2 saptamani, insa nu iti recomand si tie sa procedez ca mine. Cauta picaturi de pus in ochi, reinprospateaza foarte bine...

| ElisssssaMihaelaConstandache a răspuns:

Du-te la medic

| JackR a răspuns (pentru ElisssssaMihaelaConstandache):

De ce numai cu coada?! Da cu toata pisica, macar esti sigur ca nu ai omis vreo parte!

| darrio2007 a răspuns (pentru JackR):

Sa nu cumva sa dea cu radacina de la coada pisicii. Are si ceva unguent.

| WhiteMoon a răspuns:

Nu te lua dupa leacurile babesti sunt doar niste prosti. Si eu am avut ulcior la ochiul stang si am fost la medic si mi-a dat niste picaturi ( sau poti sa mergi la farmacie si sa intrebi pe doamnele/domni care sunt acolo de ceva dar totusi ar fi bine sa mergi la doctor