| Vulpenaru_Albert_1917 a întrebat:

Salutare tuturor! Am o durere de spate în zona lombară, de la sacrum până la zona toracică a coloanei vertebrale. Această durere o am de 4-5 ani, dar în ultimele 2 luni îmi afectează fesele, parcă se desprind după un anumit efort fizic mai mare și nu mai pot merge decât șchiopătând sau uneori deloc. Vă rog din suflet, cineva cu experiență în domeniu care mă poate informa despre ce problemă am și cum se poate trata. Am 20 de ani și nu-mi pot aduce aminte cum este să ai o viață normală fără dureri de spate, nu i-am dat atenție fiindcă nu m-a afectat chiar așa grav în primele faze, dar acum presupun că a evoluat "problema" și e ceva grav. Aștept răspunsul dumneavoastră, vă mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

La medic ai fost? Și dacă nu, de ce? Că trebuie!