| mikis a întrebat:

Salutare tuturor, am si eu o intrebare legata de pilulele contraceptive. Am inceput sa le iau in noiembrie insa mi-au provocat dureri de cap, burta si menstruatie timp de 2 satamani, cu o saptamana pauza si am revenit la medic. Mi le-a schimbat cu unele mai tari. Dupa doua luni, ianuarie si februarie, in care menstruatia venea exact dupa terminarea ultimei pastile, s-a dereglat iar. Dupa doua saptamani revenea. Continuam pastilele si in timpul menstruatiei, pana terminam folia. Luna aceasta, iunie, am hotarat sa renunt la ele. Cand a venit menstruatia, desigur cu aproape 2 saptamani mai devreme (5.06.) am incetat sa mai iau anticonceptionale. A durat 5 zile. Si acum, pe 20 iunie a venit iar. Azi e 28 si inca mai curge destul de mult, dar doar cand merg la baie. In rest e foarte putin. E ceva in neregula oare? La ginecolog am programare abia in august. Sper sa fie totul bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nătărău a răspuns:

Nu le mai lua, dă-le la cîini!

| Silazion a răspuns:

Foloseste prezervativ si zi la junior sa nu mai lasa in tine happy