| ILoveBlackCats a întrebat:

Salutare tuturor.
Cand mă ridic din pat sau de undeva, sau chiar spontan, asa, simt ca ametesc, ca mi se întunecă privire, si ca lumea se învârte cu mine. Oare stiti de la ce ar putea fi?
Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tensiune, glicemie, urechea interna etc etc
un medic te va lamuri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ar putea fi de la tensiune scăzută.

| Freya1 a răspuns:

Tensiune,glicemie,anemie,lipsa de calciu. Poate sa fie orce, dar ca să ști îți trebuie analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi vorba despre o tensiune arterială scăzută.
Îți recomand să-ți masori tensiunea cu un tensiometru dacă ai deja unul.

| 4evergentleman a răspuns:

Hidrateaza-te corespunzător. E posibil sa fie de la grips,răceală sau hipoglicemie, tensiune arteriala. Fa sport regulat și hidrateaza-te, evită sedentarismul că îți va crea probleme cardiovasculare, evită să stai mult în același loc, la fiecare ora fa mișcare de 3-4 minute, mai ales când stai pe telefonhappy

| Solann a răspuns:

Te ridici brusc. Ridica-te lent.
Si treci pe la medic.