| 6ferko6 a întrebat:

Salutare tuturor. Ieri am iesit cu prietenii la un fotbal in curtea scolii(pe teren cu ciment) si din neatentie, cand am lovit mingea am dat cu piciorul in pamant( cu varful) am avut o durere groaznica la degetul mare, si cu chiu cu vai am ajuns acasa. Am vazut acasa ca am dureri mari la flexarea degetului mare. iar a 2a zi cand m-am trezit degetul si osul acela de langa el este foarte umflat si un pic vanat la nivelul incheieturii care uneste degetul mare cu laba piciorului. pot sa merg, insa doar pe calcai, pentru ca este foarte dificil sa ma las pe deget.
Vreau sa stiu daca are cineva idee ce poate fi. Adica daca poate fi rupt, fracturat sau ceva in genu. Astept raspuns multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare a fi fractura de metatarsian. Trebuie sa te duci azi la urgenta pentru o radiografie.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rupt,fracturat,tot aia.Da, este fracturat.Du-te la medic.

| Dragosh195 a răspuns:

Ai nevoie de doctor! du-te la medic.este rupt 100%.am patit-o si eu.tot asa cu mingealaughing

| Cristi_Cristi_1989 a răspuns:

Ai tras prea multa ****.